جریان دختر دونالد ترامپ ایوانکا ترامپ ملانیا ترامپ

جریان: دختر دونالد ترامپ ایوانکا ترامپ ملانیا ترامپ دونالد ترامپ دولت ترامپ آمریکایی دریافت آمریکا دریافتی اداره دستمزد

گت بلاگز اخبار حوادث احتمال وقوع سیلاب و آب‌گرفتگی معابر در ۹ استان کشور

یک کارشناس هواشناسی از وقوع سیلاب و آب‌گرفتگی معابر در استان‌های غربی و مرکزی کشور به علت فعالیت سامانه بارشی در این مناطق خبرداد.

احتمال وقوع سیلاب و آب‌گرفتگی معابر در ۹ استان کشور

احتمال وقوع سیلاب و آب گرفتگی معابر در ۹ استان کشور

عبارات مهم : ایران

یک کارشناس هواشناسی از وقوع سیلاب و آب گرفتگی معابر در استان های غربی و مرکزی کشور به علت فعالیت سامانه بارشی در این مناطق خبرداد.

امیر حسین نقشینه در گفت وگو با ایلنا راجع به آخرین اوضاع جَوی در کشور گفت: امروز سامانه بارشی در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، مرکزی، اردبیل، لرستان، اصفهان، یزد و کرمان فعال است.

احتمال وقوع سیلاب و آب‌گرفتگی معابر در ۹ استان کشور

وی ادامه داد: بارش ها در این مناطق می توان باعث آب گرفتگی معابر شده است و احتمال وقوع سیلاب نیز وجود دارد همچنین بارش تگرگ آینده نگری می شود.

این کارشناس هواشناسی راجع به اوضاع جَوی در روز شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه توضیح داد: شدت بارش در استان های آذربایجان شرقی و غربی، ادربیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام بیش از دیگر مناطق است و باز هم احتمال وقوع سیلاب در این مناطق وجود دارد.

یک کارشناس هواشناسی از وقوع سیلاب و آب‌گرفتگی معابر در استان‌های غربی و مرکزی کشور به علت فعالیت سامانه بارشی در این مناطق خبرداد.

نقشینه با بیان اینکه از بعد از ظهر امروز خلیج فارش و تنگه هرمز، دریای عمان مواج و متلاطم هست، گفت: در روز یکشنبه نیز بارش هایی در مناطقی از شمال غرب، دامنه های جنوبی و شمالی البرز مرکزی آینده نگری می کنیم. در روز یکشنبه در مناطقی از سواحل شمال کشور، غرب و مرکز کشور بارش هایی خواهیم داشت.

وی راجع به آب و هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز خاطرنشان کرد: در پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز در روزهای شنبه و یکشنبه ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت ماه در بعضی از ساعات زیاد کردن ابر و بارش های پراکنده باران آینده نگری می شود که این بارش ها در مناطق مرتفع استان پایتخت کشور عزیزمان ایران از مقادیر بیشتری برخوردار خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته آینده از شرق ترکیه و سوریه سامانه بارشی وارد کشور خواهد شد، گفت: انتظار داریم مناطق غرب و شمال غرب کشور تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار گیرد. در واقع شدت بارش ها در شرق ترکیه ، سوریه و عراق است و مناطق غربی کشور ما نیز در حاشیه این سامانه بارشی قرار دارد.

احتمال وقوع سیلاب و آب‌گرفتگی معابر در ۹ استان کشور

نقشینه با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان گرمترین نقاط کشور هستند، خاطرنشان کرد: در سه روز آینده دریای عمان و خلیج فارس مواج و متلاطم هست. فردا عصر نیز بعضی مناطق استان سیستان و بلوچستان گرد و غبار گزارش شده است است.

واژه های کلیدی: ایران | سامانه بارشی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz